ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Prosaďme výhodnější řešení dopravy na jih od Prahy!
Náš hlas
loading

Přispějte na naši činnost

zavřít
 

Aktuálně

Úředník ŘSD získal desítky milionů sekáním trávy

22. 5. 2023 (Komentář)

Podle portálu Seznam.cz za systém, který roky skrytě přinášel obří zisky z veřejných peněz do soukromých kapes, stál provozní šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) František Sedláček.

Ten také v kauze monopolu na odtahové služby na dálnici D1 otevřeně vystoupil proti zástupcům Ministerstva dopravy, což naznačuje, že za ním stál někdo z vysoké politiky. Zajímavostí jsou pak také jeho časté návštěvy dnes už bývalého šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka ve Sněmovně. Doufejme, že obvinění lidí v této kauze není jen nahodilým máchnutím ve stomiliardovém byznysu výstavby silnic a dálnic. Více zde.

Zločinné spolčení na ŘSD

18. 5. 2023 (Komentář)

Detektivové Národní centrály organizovaného zločinu (NCOZ) zasahovali v sídle Ředitelství silnic a dálnic na pražském Kačerově a na dalších místech v Česku.

Podle portálu iDNES na Ředitelství silnic a dálnic roky skrytě fungoval rodinný podnik, který pumpoval státní peníze ŘSD z malých zakázek (do šesti milionů korun) do několika předem vybraných firem. Bylo obviněno již 21 lidí. To však jsou malé ryby. Posvítí si někdo na ty velké, kde tečou stovky miliard, třeba v souvislosti se zbytečným záměrem středočeské D3? Více zde.

Je ve Vaší obci či městě příliš velký hluk a nikdo to neřeší? Připravte se na to, že hluku bude mnohem víc

30. 4. 2023 (Komentář)

Přinášíme Vám znepokojivé informace o schváleném nařízení Vlády, které způsobí významné změkčení hygienických limitů na ochranu obyvatel před zdraví škodlivým hlukem z dopravy. Tato snaha významně zvyšuje již existující riziko zdraví škodlivého hluku pro obce v kontextu s uvažovanou výstavbou středočeské D3. Nařízení má vstoupit v platnost 1. 7. 2023.

V loňském roce bylo schváleno nařízení vlády č. 433/2022, které má začít platit od 1. července 2023. Tímto nařízením vítězí dopravní stavby a zájmy developerů nad ochranou zdraví lidí před hlukem po celé České republice. Novela umožňuje extrémní nárůst hluku ve všech oblastech kolem dopravních staveb, včetně oblastí rezidenčních a klidových. Pokud vstoupí v platnost, budou výrazně mírnější hlukové limity aplikovány na další tisíce kilometrů silnic, železnic a tramvajových tratí, což výrazně zasáhne miliony obyvatel Česka. Tam, kde ještě do 30. června teoreticky mohly města a obce  požadovat protihluková opatření, od 1.…

Zpravodaj AD3 č. 55 právě vyšel

20. 4. 2023 (Komentář)

Vybíráme pro vás článek: Zmatek s příchutí salámu.

Jak to je s výjimkami a územním řízením? Na základě naší námitky podjatosti Krajského úřadu Středočeského kraje pověřilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP) v roce 2019 schvalováním výjimek z ochrany zvláště chráněných živočichů Krajský úřad Plzeňského kraje. Dodnes nejsou výjimky vypořádány - u úseku 0301-0303 vzalo ŘSD po našem úspěšném odvolání k MŽP žádost zpět, ostatní úseky řeší Krajský soud v Plzni.

Žádost o umístění stavby (územní řízení) podalo již v roce 2016 Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na Městský úřad v Benešově, který prakticky ihned řízení přerušil pro…

Zpravodaj AD3 č. 54 právě vyšel

26. 2. 2023 (Komentář)

Uvnitř najdete: Setkání představitelů obcí s ministrem Kupkou v Jílovém * Setkání představitelů obcí s Alternativou středočeské D3 v Benešově * Mediální ohlasy * Naše výroční zpráva za rok 2022

Čtěte zde.