ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Prosaďme výhodnější řešení dopravy na jih od Prahy!
Náš hlas
loading

Přispějte na naši činnost

zavřít
 

Aktuálně

Alternativa D3 hledá zkušeného fundrisera

30. 1. 2023 (Komentář)

Hledáme zkušeného člověka pro fundrising a komunikaci

Nabízíme
- práce z domova
- volná pracovní doba
- výdělek dle dohody
- práce v malém přátelském týmu
- velkolepé výzvy v zápase Davida s Goliášem

Požadujeme
- samostatnost, zodpovědnost a kreativní přístup
- zkušenost s on-line kampaněmi a jednání s dárci
- znalost prostředí FB (ostatní soc. sítě výhodou)
- schopnost reagovat operativně
- právní a morální bezúhonost, etický přístup

Výroční zpráva Alternativy za rok 2022

27. 1. 2023 (Komentář)

Alternativa D3 vydala výroční zprávu za rok 2022.

Ve výroční zprávě najdete informace o spolku, nejvýznamnější úspěchy za uplynulý rok, informace o spolupráci s obcemi a veřeností, o naší účasti ve schvalovacím procesu, dále mediální aktivity a informace o hospodaření. Najdete ji v našem archivu.

Alternativa středočeské D3 reaguje na netransparentní postup Ministerstva dopravy otázkami

19. 1. 2023 (Tisková zpráva)

Jednání ministra dopravy se starosty obcí za účasti Středočeského kraje proběhlo dnes v Jílovém u Prahy pevně v režii Ministerstva dopravy za zavřenými dveřmi. Jelikož zástupce obcí a spolků kritizujících záměr dálnice nebyl na jednání vpuštěn, zasílá Alternativa středočeské D3 své vyjádření a otázky ministrovi prostřednictvím médií.

Otázky pro pana ministra Kupku a radní Středočeského kraje, kteří se schůzky o středočeské dálnici D3 zúčastnili, uvádíme na konci této tiskové zprávy.
Právní zástupce obcí a spolků JUDr. Michal Bernard k tomu uvádí: „Nebyli jsme na setkání pozvaní a dokonce mi byl zapovězen přístup i jako zastupiteli města Jílové a předsedovi stavební komise. Vypovídá to o povaze přípravy záměru středočeské dálnice D3. Připravené otázky tedy Alternativa středočeské D3 zaslala médiím, aby se za zájmy veřejnosti mohli postavit alespoň novináři.“

Příprava středočeské D3 naráží na odpor části obcí a veřejnosti a její příprava se potýká s vá…

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) jedná ve věci středočeské dálnice D3 s představiteli obcí za zavřenými dveřmi. Odpůrci budou reagovat.

18. 1. 2023 (Tisková zpráva)

Praha, 18. 1. 2023, reakce Alternativy středočeské D3 na činnost ministra dopravy. Jednání ministra se starosty obcí za účasti dalších představitelů resortu dopravy proběhne v režii Ministerstva dopravy bez účasti veřejnosti a spolků ve čtvrtek 19.1. v Jílovém u Prahy v budově Regionálního muzea ve 12 - 14 hod. Alternativa středočeské D3, která koordinuje činnost obcí a spolků nesouhlasících se záměrem dálnice, se k události vyjádří v tiskové zprávě ráno v den konání schůzky.

Účast na akci doporučujeme novinářům, jejichž úlohou je mj. odhalovat nepravosti a klást otázky související se zpackanou přípravou, nedostatečnými podklady, množícími se důkazy o rizicích a především s financováním dotyčného záměru. 

Milan Makovec z Alternativy středočeské D3 k tomu uvádí: „Účastníci setkání jsou vybíráni selektivně. Přívrženci dálnice z řad zastupitelů se např. mohou bez problému zúčastnit spolu se svým starostou. Naopak např. zastupiteli města Jílové u Prahy Michalu Bernardovi, který dlouhodobě záměr středočeské dálnice D3 kritizuje a právně zastupuje dotčené obce a spolky, byla ze strany Ministerstva dopravy účast výslovně zapovězena. S transparentnost…

Ministr dopravy Kupka míří do Jílového

16. 1. 2023 (Komentář)

Ve čtvrtek 19. ledna od 12 hodin se uskuteční v Jílovém setkání ministra dopravy Kupky, představitelů ŘSD, kraje a starostů obcí dotčených plánovanou středočeskou D3.

Tématem setkání má být stav přípravy středočeské D3 v jednotlivých úsecích. Stav přípravy je totiž stále na počátku a část obcí s dálnicí nesouhlasí. Jde tedy o to, vytvořit na tyto neposlušné tlak, a přimět je k souhlasu s dálnicí. Ministr Kupka je horlivým propagátorem SD3 a upřednostňuje dálnici pro mezinárodní tranzit před podstatně levnějším a šetrnějším řešením A0+. Na projektu dálnice vydělají hlavně dodavatelé stavby, developeři a mezinárodní přepravci. Obyvatelé obcí pocítí negativní důsledky a silnice I/3 zůstane dál neprůjezdná a nebezpečná.

Po debatě se starosty o výstavbě středočeské části dálnice D3 proběhne…